Buugi Kilpasarja

Buugi Kilpasarjassa pelataan kaksin- ja nelipelit.

Sarja pelataan Mondrad –kaaviolla, mikä tarkoittaa sitä, että yksittäisten pelien sekä voittajilla että häviäjillä pelit jatkuvat niin kauan kunnes kaikki sijoitukset ovat ratkaistu pelaamalla.

Voittajat sekä alajatkokaavioiden parhaat palkitaan jokaisessa osakilpailussa Buugin lahjakorteilla. Kilpasarjassa kilpaillaan myös syksyn ja kevään kokonaiskilpailun voitosta.

Pelaajat pelaavat luokassa omilla aitosulkapalloilla.

  • Kaksinpeli 20 € / 15 € (JySS jäsenhinta)
  • Nelinpeli 10 €

ILMOITTAUTUMAAN


KOKONAISKILPAILUJEN TULOKSIA JA OTTELUOHJELMAT

Kevään 2019 kokonaiskilpailun palkitut

MK Kilpa A: Arto Tammelin 6 kk ryhmäliikunta- / kuntosalikortti
MK Kilpa B:
Tuomas Tammelin 1 kk ryhmäliikunta- / kuntosalikortti
MK Kilpa C: Eemi Toivanen 2 h sulkapallo
MK Kilpa D:
Jukka Halttunen 2 h sulkapallo
MN Kilpa A: Arto Tammelin / Timo Holma 3 kk ryhmäliikunta- / kuntosalikortti
MN Kilpa B:
Sakari Haakana/Jarno Poikolainen 1 kk ryhmäliikunta- / kuntosalikortti


Kevään 2019 osakilpailut

1. Osakilpailu 26.1. Otteluohjelma ja tulokset
2. Osakilpailu 16.2. Otteluohjelma ja tulokset
3. Osakilpailu 16.3. Otteluohjelma ja tulokset
4. Osakilpailu 13.4. Otteluohjelma ja tulokset

Syksyn 2018 kokonaiskilpailun palkitut

MK Kilpa A: Jori Simola
MK Kilpa B: Lari Autio
MK Kilpa C: Janne Friman
MN Kilpa A: 1. Jori Simola ja Arto Tammelin / Timo Holm
MN Kilpa B: Janne Friman / Olli Laukkanen


Syksyn 2018 osakilpailut

1. Osakilpailu 8.9. Otteluohjelma ja tulokset
2. Osakilpailu 6.10. Otteluohjelma ja tulokset
3. Osakilpailu 10.11. Otteluohjelma ja tulokset
4. Pikkujoulukisa 15.12. Otteluohjelma ja tulokset

Kevään 2018 osakilpailut

1. Osakilpailu 20.1. Otteluohjelma ja tulokset
2. Osakilpailu 17.2. Otteluohjelma ja tulokset
3. Osakilpailu 24.3. Otteluohjelma ja tulokset
4. Kauden päätöskisa 21.4. Otteluohjelma ja tulokset

Syksyn 2017 kokonaiskilpailun palkitut

MK-Kilpa A - Kennet Michelsson
MK-Kilpa B - Joonas Huovila
MK-Kilpa C - Toivo Pohjanpalo
MN-Kilpa A - Michelsson/Huovila
MN-Kilpa B - Autio/Seijari

Syksyn 2017 osakilpailut

1. Osakilpailu 9.9. Otteluohjelma ja tulokset
2. Osakilpailu 21.10. Otteluohjelma ja tulokset
3. Osakilpailu 25.11. Otteluohjelma ja tulokset
4. Pikkujoulukisa 16.12. Otteluohjelma ja tulokset