Buugi Kilpasarja
Buugi Kilpasarjassa pelataan kaksin- ja nelipelit.
Sarja pelataan Mondrad –kaaviolla, mikä tarkoittaa sitä, että yksittäisten pelien sekä voittajilla että häviäjillä pelit jatkuvat niin kauan kunnes kaikki sijoitukset ovat ratkaistu pelaamalla.
Voittajat sekä alajatkokaavioiden parhaat palkitaan jokaisessa osakilpailussa Buugin lahjakorteilla. Kilpasarjassa kilpaillaan myös Buugi Cupin kokonaiskilpailun voitosta, joka 2019-2020 kilpailukaudella pitää sisällään 10 osakilpailua. Rankingia voit seurata tästä: Buugi Cup Ranking
Pelaajat pelaavat luokassa omilla aitosulkapalloilla.
- Kaksinpeli 20 € / 15 € (JySS jäsenhinta)
- Nelinpeli 10 €
KOKONAISKILPAILUJEN TULOKSIA JA OTTELUOHJELMAT
Kevään 2019 kokonaiskilpailun palkitut
MK Kilpa A: Arto Tammelin 6 kk ryhmäliikunta- / kuntosalikorttiMK Kilpa B: Tuomas Tammelin 1 kk ryhmäliikunta- / kuntosalikortti
MK Kilpa C: Eemi Toivanen 2 h sulkapallo
MK Kilpa D: Jukka Halttunen 2 h sulkapallo
MN Kilpa A: Arto Tammelin / Timo Holma 3 kk ryhmäliikunta- / kuntosalikortti
MN Kilpa B: Sakari Haakana/Jarno Poikolainen 1 kk ryhmäliikunta- / kuntosalikortti
Kevään 2019 osakilpailut
2. Osakilpailu 16.2. Otteluohjelma ja tulokset
3. Osakilpailu 16.3. Otteluohjelma ja tulokset
4. Osakilpailu 13.4. Otteluohjelma ja tulokset
Syksyn 2018 kokonaiskilpailun palkitut
MK Kilpa A: Jori SimolaMK Kilpa B: Lari Autio
MK Kilpa C: Janne Friman
MN Kilpa A: 1. Jori Simola ja Arto Tammelin / Timo Holm
MN Kilpa B: Janne Friman / Olli Laukkanen
Syksyn 2018 osakilpailut
2. Osakilpailu 6.10. Otteluohjelma ja tulokset
3. Osakilpailu 10.11. Otteluohjelma ja tulokset
4. Pikkujoulukisa 15.12. Otteluohjelma ja tulokset
Kevään 2018 osakilpailut
1. Osakilpailu 20.1. Otteluohjelma ja tulokset
2. Osakilpailu 17.2. Otteluohjelma ja tulokset
3. Osakilpailu 24.3. Otteluohjelma ja tulokset
4. Kauden päätöskisa 21.4. Otteluohjelma ja tulokset
Syksyn 2017 kokonaiskilpailun palkitut
MK-Kilpa A - Kennet Michelsson
MK-Kilpa B - Joonas Huovila
MK-Kilpa C - Toivo Pohjanpalo
MN-Kilpa A - Michelsson/Huovila
MN-Kilpa B - Autio/Seijari
Syksyn 2017 osakilpailut
1. Osakilpailu 9.9. Otteluohjelma ja tulokset2. Osakilpailu 21.10. Otteluohjelma ja tulokset
3. Osakilpailu 25.11. Otteluohjelma ja tulokset
4. Pikkujoulukisa 16.12. Otteluohjelma ja tulokset